Endodoncja

To dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na usunięciu wewnętrznej zainfekowanej tkanki zęba, oczyszczeniu kanału, dezynfekcji i jego szczelnym wypełnieniu.

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego umożliwia wyleczenie zębów, które do niedawna skazane były na usunięcie. Skuteczność leczenia kanałowego z użyciem ww.urządzenia jest bardzo wysoka. Leczenie to jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Dlatego w obliczu dylematu, czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i często jedynej szansy na uratowanie zęba poprzez skuteczne leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Około 90% zębów leczonych endodontycznie pozostaje w jamie ustnej tak samo długo jak zęby żywe.

Zastosowanie mikroskopu pozwala na wykonywanie czynności, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe: – Odnalezienie ujść dodatkowych kanałów
– Udrożnienie kanałów uważanych bez powiększenia za niedrożne
– Prawidłowe opracowanie tych, które mają nietypową budowę anatomiczną
– Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych
– Powtórne leczenie kanałowe
– Usuniecie zębiniaka

Stosowany przez nas E& Q Master pozwala na szczelne wypełnienie oczyszczonych kanałów korzeniowych ciekłą, gorącą gutaperką, co w chwili obecnej jest najlepszą metoda wypełniania systemów korzeniowych na świecie.